| HJEM | FORORD | ALFABETISK INNHOLD | KILDER | LINKER | HJELP |


 

Oppdatert 02.10.2015

Den Evangeliske Lutherske Frikirkelige Menighed
Senere: D.E.L.K. - Det Evangeliske Lutherske Kirkesamfunn.
Siste: Den Evangeliske Lutherske Kirke.

(Opprinnelige navn: Den Jarlsbergske frimenighed)


Indtraadte i Egteskab

Vielser

1907 - 1922

Avfotografert av Grenland Ættehistorielag 2001.

Transkribert av Gard Strøm fra 21.august 2015.

Det er tydelig at den som skrev i denne kirkeboka har hatt "et snev av dysleksi", så det har vært litt slitsomt å skrive av enkelte ganger.
Skyld ikke på meg om et navn er stavet feil. Flere felt er heller ikke utfyllt. G.S.



Søke i dette dokumentet? Hold nede [Control] og trykk lett på [F].

No. Dato Navn og Stand Fødested Alder Brudgommens Fader Brudens Fader Notarius
1 13/3-1907 Gaardbruger Niels Olsen
Anne Sofie Olsdatter
Fosse, Holden
Sæland, Jederen (Jæren)
24
 
Ole Nilsen Fosse
 
Ole Rasmussen Bjørnelien
 
12/3-1907
2 30/6-1908 Thomas Olsen
Marthe Larsdatter
Brøndalen, Fehn
Løkken(?)
      27/6-1908
3 12/9-1908 John Andersen
Maria Kirstine Tollefsdatter
Porsgrund
Torsnæs
  A. J. Hvale Tollef Tollefsen 7/9-1908
4 26/9-1908 Andreas Abrahamsen
Anna Nicoline Nilsdatter
Ulefos, Hollen
Ringsevjen, Hollen
  Abraham Andreasen Nils Stenersen 19/9-1908
5 19/12-1908 Vognmand Ole Anundsen Rui
Margit Leifsdatter
Skien
Sundbø
      18/12-1908
6 3/9-1909 Gaardbr. John Olsen
Andrea Josefine Tollefsdatter
Fosse
Torsnes
21
19
    30/8-1909
7 22/3-1910 Gaardbr. Enevald Endresen
Alette Olsen
Furuheim
 
28
25
    19/3-1910
8 12/9-1910 Dagarbeider Sverre Lura
Gurine Olsdatter
Stavanger
Lunde
20
24
Karl Lura Ole Olsen 10/9-1910
9 17/2-1911 Andreas Leifsen
Petrea Magrete Pettersdatter
Lunde
Porsgrund
23
23
Leif Jensen Petter Abrahamsen 11/2-1911
  17/3-1911 Otto Olsen (Skauen)
Inga Teline Fredrikke Olsdatter
Solum
Jederen (Jæren)
26
24
Ole Olsen Ole Rasmussen 14/3-1911
10 11/4-1911 Ole Gabrielsen
Anne Marie Gundersdatter
Gjerpen
Jædderen
24
28
Ole Gabriel Olsen Gunder Gundersen 6/4-1911
11 5/5-1911 Martin Helmersen
Martha Elise Andersdatter
Jarlsberg (Vestfold)
Skien
24
24
Helmer Verp(?!) Anders L. Bekstrøm 2/5-1911
12 18/8-1911 Dagarbeider Ole Ingebret Gundersen
Sina Isaksdatter
Gjerpen
Nygaard
  Gunder Gundersen Isak Andersen 16/8-1911
13 25/11-1911 Vognmand Bertinius Kristiansen
Ingeborg Olsdatter
Borgeskoven, Gjerpen
Goli, Siljord
      23/11-1911
14 5/3-1913 Grubearbeider Lars Tobiasen
Paula Nilsdatter
Jederen pr. Stavanger
Ringsevjen, Hollen
23
22
Olaus Tobiasen Nils Stenersen 1/3-1913
14a 10/6-1913 Kristian Eli Borgenheim
Anne Marie Lundefaret
Skien
Lunde i Telemark
23
21
Anders L. Beckstrøm Ole Lundefaret 4/6-1913
15 20/6-1913 Gaardbruger Halvor Kittilsen
Olava Andrine Olsdatter
Hollen
Time, Jederen
31
23
Kittil Halvorsen Ole Rasmussen 18/6-1913
16 25/11-1913 Gunder Gundersen
Anne Vetlesen
Hollen
Sanikedal (Sannidal)
56
38
Gunder Dølvikkaasa Vetle Olsen 24/11-1913
17 14/6-1914 Jørgen Jørgensen
Maren Jensine Olsdatter
Jøntvedt
Tufte
65
54
Jørgen Jørgensen Ole Steensen 12/6-1914
18 30/3-1915 Sander Torgrimsen
Marthe Eriksdatter
Solberg
Skien
20
20
Torgrim Olsen Erik Eriksen 29/3-1915
19 18/4-1915 Arne Holm
Andrea Andreasdatter
Skien
Gjerpen
20
19
  Andreas Johnsen 17/4-1915
20 19/5-1915 Ole Endresen
Anne Hermansdatter
        18/5-1915
21 16/6-1915 Gabriel Jonasen
Anne Marie Eriksen
Tine
Bamble
24
24
Jonas Gabrielsen Erik Karlsen 15/6-1915
22 18/6-1915 Bent Olsen Fosse
Anne Maria Beckstrøm
Fosse (i Holla)
Borgenheim
23
21
Ole Fosse A. L. Beckstrøm 14/6-1915
23 19/5-1915 Ole Endresen Skarpaas
Anna Hermansdatter
Numedal
Jarlsberg
25
20
    18/5-1915
24 15/8-1915 Peder Johnsen
Gunild Marie Tollefsdatter
Kaasa
Smedstad
35
27
John Johnsen Kaasa Tollef Stensen Smedstad 14/8-1915
25 16/10-1915 Hans Leifsen
Olava Kirstine Hvale
Lundefaret
Borgeskogen
24
19
Leif Jensen Lundefaret Anders Hvale 2/10-1915
26 16/10-1915 Tollef Gundersen
Ingeborg Maria Leifsdatter
Slaattehaugen
Lundefaret
20
21
Gunder Slaattehaugen Leif Lundefaret 7/10-1915
27 11/9-1915 Paulus Karlsen
Berta Serine Svendsdatter
Skien
Jædderen (Jæren)
23
23
Karl Larsen Svend Andersen 10/9-1915
28 28/4-1916 Ole Olsen Fosse
Kari Kittilsdatter Haukevik
Fosse
Haukevik
24
26
Ole Fosse Kittil Haukevik 11/4-1916
29 10/8-1917 Anders Kristian Kynned(?)
Gunild Leifsdatter
Laurvik
Lunde
32
21
Fritjof Kynned(?) Leif Jensen 9/8-1917
30 25/4-1918 Jens Bentsen
Ingrid Kristiansdatter
Brenne
Haatved
25
29
Bent Jensen Brenne Kristian Sørensen Haatved 24/4-1918
31 31/10-1918 Hans Kittilsen
Kari Torkilsdatter
Lindem
Haukevik
26
25
Kittil Hansen Lindem Torkild ? 24/11-1918
32 14/10-1918 Teodor Andersen
Ingeborg Torgrimsdatter
Gjerpen
?
28
25
Anders ? Torgrim ? 12/10-1918
33 12/4-1919 Andreas Steensen
Lotte Svendsdatter
Grotevje(?)
Frogner, Gjerpen
21
23
Steen Tollefsen Svend Andersen 11/4-1919
34 19/6-1919 Ambros Larsen
Gunild Olsdatter
Gaala
Høiom
27
24
Lars Larsen Ole S. Høiom 15/6-1919
35 19/6-1919 Svennung Olsen
Anette Torjusdatter
Høiom
Haukvig
26
19
Ole S. Høiom Torjus Haukevig 15/6-1919

webmaster@gamlevalebo.no